Luděk Šmerda

nezávislý fotograf a videomaker //nooo…ehm..základka, střední, maturita…má skvělý Foresty a Olympus – a s nimi dokáže téměř nemožné!!

Ludwa se narodil v Brně a bydlí kousek od něj – v lesy obklopené vesničce, kde tráví poklidný život s rodinou… tím nudná a téměř idylická část končí. Pokud zrovna nefotí nebo netočí nějaký komerční projekt, tak se nachází např. po uši skryt v prašanu číhající na zbloudilé kempery, aby zachytil jejich jedinečnou a taky možná jedinou dokonalou zatáčku…pro kterou by vraždil. Stejně tak je možné ho potkat letícího na kole ve vysoké rychlosti nebo vykukujícího zpoza stromu s aparátem v ruce, čekající na ten dokonalý moment v protisvětle. A protože mu jde téměř vše, na co sáhne, tak je možné jej zpozorovat visícího někde na stěně či skále; odpalujícího tvrdé údery na tenisovém kurtu; plachtícího na kitu či wakeboardu; a tak dále a tak dále… No, a protože je docela vtipný a vnímavý, tak se hodlá věnovat i nějakému tomu psaní příspěvků na těch internetech ve spojení s freeridecamps.cz, kde působí od roku 2017. Do budoucna by rád hlouběji proniknul do tajů sportovní fotografie – ať už okem reportéra, nebo tvorbou nějakého zajímavého komerčního projektu ve spojení se sportovní aktivitou.

A jak vidí sám sebe?

O freeridecamps.cz jsem věděl téměř od samého počátku. O tom projektu mi řekl Romek kdysi na plese. Prý “musíš nám to jezdit fotit, to bude super!” No, spíš jsem to nejprve sledoval zpovzdálí. V mezidobí jsem se učil jezdit, orientovat se v terénu a tak. Roky běžely, různě jsme se míjeli… až se nakonec z další zábavy stala práce. Ale super práce! Práce s lidma, kterou mám tak rád! Dokonce na čerstvým vzduchu. Co si vlastně člověk může víc přát? :)“