Tomáš „Koudy“ Koucký

​kameraman, střihač, režisér, filmař v produkci 3HEADS a OldRich company s.R.O. // absolvent katedry kamery na Filmové Akademii Miroslava Ondříčka v Písku

Profesní úspěchy:

Koudy se za kameru dostal už v 18 letech přes svou celoživotní lásku k freeskiingu, když začal natáčet první freeridová dobrodružství pro freeskiiing.cz a časopis SNOW. Od roku 2004 natáčí a stříhá freeridová a freestylová videa pro online media freeride.cz, snow.cz, redbull.cz. Od roku 2012 působí jako kameraman/režisér komerčních reklamních spotů pro klienty typu společností SCOTT, Hannah, RockPoint, Red Bull, SKODA, Intersport TVC, Ogilvy. Navíc byl hlavním kameramanem televizního seriálu „Desítka“ pro TV NOVA. Po vystudování FAMO v Písku se začal věnovat natáčení krátkých outdoorových filmů na plný úvazek a natočil například dokument s Evou Samkovou pro Redbull.cz, nebo sportovní programy pro Olympic Channel a Českou televizi. Pro freeridecamps.cz fotí a točí kempery od roku 2015.

A jak vidí sám sebe?

Jsem takovej ten týpek, kterej radši moc nepřemýšlí o tom, co by se mohlo při natáčení a prostě v životě po*rat, hlavně ať udělá unikátní záběr a vymyslí něco novýho. Prostě se rád posouvám v tom, co dělám a při tom jsem ochoten sofistikovaně a promyšleně riskovat – což samozřejmě během kempů nedělám, protože tam je bezpečí na prvním místě. Optimista, alibista, anitfašista, vegetarián.
Slovy suprmuže Háčka: „Nejlépe lyžující kameraman“ asi ve vesmíru – tak přesně si to nepamatuju 😉